SOMSLOVAK.SK – nová internetová tržnica má za cieľ pomôcť hlavne podnikateľom dotknutým dôsledkami pandémie

Slovenský klub podnikateľov reflektuje na ťažké ekonomické časy, ktoré prežívajú podnikatelia na celom Slovensku. Pandémia koronavírusu ohrozila viac ako 3 000 podnikov, hlavne malých a stredných podnikateľov, preto hľadal Slovenský klub podnikateľov spôsob, ako im pomôcť.

Dnes spustil SKP platformu www.somslovak.sk, na ktorej môže ponúkať svoj tovar alebo služby každý slovenský podnikateľ. Zakladatelia tak chcú pomôcť malým a stredným podnikateľom ktorí potrebujú zvýšiť svoj predaj a zlepšiť svoj príjem.

„Zatvorené prevádzky, obmedzenia predaja, znížený dopyt po tovaroch a službách, nútené prepúšťanie či zatváranie podnikov. Toto je základný súbor problémov, ktoré nás motivoval k tomu, aby sme urobili niečo v prospech všetkých podnikateľov na celom Slovensku,” uviedol zakladateľ slovenského klubu podnikateľov Ing. Martin Vach.

Práve malým podnikateľom, ktorí nemajú marketingové zázemie, vlastnú internetovú stránku alebo eshop, dokáže portál somslovak.sk priniesť nové možnosti prezentovania ich činnosti.

„Uvedomujeme si, že u mnohých malých spoločností, remeselníkov a iných živnostníkov absentuje vlastná internetová stránka alebo eshop z technických alebo ekonomických dôvodov. Preto sme systém nastavili tak, aby registráciu a vytvorenie profilu zvládol každý,” vysvetlil Ing. Martin Kadlec zo Slovenského klubu podnikateľov.

Pre rýchle vytvorenie vlastného profilu s portfóliom ponúkaných produktov či služieb treba začať registráciou na tejto adrese:  viac TU.

Po úvodnom vytvorení profilu a pridaní svojich produktov a služieb nemá predajca žiadne ďalšie technické povinnosti. Systém mu umožňuje prispievať krátkymi textovými odkazmi, sledovať návštevnosť svojho profilu a komunikovať s novými zákazníkmi, ale aj s ostatnými predajcami.

Iniciatíva na založenie portálu somslovak.sk vznikla na pôde Záhoráckeho a Slovenského klubu podnikateľov. Jeho zakladatelia zbierajú skúsenosti a pomáhajú napredovať podnikateľom v rámci združenia Záhorácky klub podnikateľov o. z. už  tri roky.

„Každoročne organizujeme desiatky biznis raňajok pre podnikateľov z rôznych segmentov podnikania, venujeme sa prepájaniu podnikateľov a vytváraniu hlbších vzťahov medzi nimi, zdieľaniu poznatkov, skúseností a vedomosti medzi členmi. Poznáme tak ich príbehy a bolo pre nás veľkou výzvou zapracovať na niečom, čo môže ponúknuť pomocnú ruku celému Slovensku,“ doplnil Martin Vach zo Slovenského klubu podnikateľov.

Z vlastného regiónu eviduje Záhorásky klub podnikateľov pokles dopytu predovšetkým pri službách poskytovaných drobnými živnostníkmi a malými firmami. Preto sa portál zameral aj na pomoc tejto skupine podnikateľov.

24 februára, 2021

Kontaktný formulár

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia vašej požiadavky. Viac tu.

Chcete podnikať v progresívnom prostredí
plnom inovácií a trendov?

Pridajte sa do nášho klubu. Radi sa staneme Vaším „domovom“ pre moderné podnikanie.

Kontaktovať klub